Oleje zimnotłoczone

Dlaczego nierafinowane i zimnotłoczone?

Oleje zimnotłoczone - odżywcze, bezpieczne i ekologiczne

Dla nas piękno to nie tylko zewnątrz, ale także to, co jest w środku.

Nasze kosmetyki wypełnione są najczystszymi, świeżymi i nierafinowanymi olejami zimnotłoczonymi. Większość z nich posiada certyfikat BIO. Tak, są one znacznie droższe, ale takie są nasze założenia: proste, jak najbliższe naturze składy o skutecznym działaniu. Wierzymy, że zasługujesz na to, co najlepsze. Używanie tych bogatych, pełnych dobroci olejów w naszych produktach to jedna z głównych przewag wobec większości kosmetyków dostepnych na rynku.

To naturalnie dobry wybór!

Zobacz ile dobra ukryte jest w nierafinowanych olejach zimnotłoczonych:

Metoda produkcji

🌱 Oleje zimnotłoczone są wytwarzane poprzez mechaniczne tłoczenie surowców w niskich temperaturach, dzięki czemu zachowują one dużą ilość składników odżywczych, witamin i minerałów.

👎 Oleje rafinowane lub tłoczone w wysokich temperaturach poddawane są procesom, które usuwają cenne składniki odżywcze. W tym procesie uzyskuje się znacznie więcej oleju, dlatego jest on tańszy niż zimnotłoczony odpowiednik.

Zawartość składników odżywczych

🌱 Oleje zimnotłoczone są bogate w witaminy, minerały, antyoksydanty i nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezwykle korzystne dla skóry (i zdrowia w ogóle).

👎 Oleje dodatkowo rafinowane tracą wiele z tych składników w wyniku procesu rafinacji.

Skuteczność

🌱 Ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych, oleje zimnotłoczone są bardziej skuteczne w dostarczaniu skórze potrzebnych składników.

👎 Ubogie w witaminy i inne składniki odżywcze oleje tłoczone w wysokich temperaturach nie oferują równomiernych korzyści.

Bezpieczeństwo i tolerancja skóry

🌱 Oleje zimnotłoczone są łagodniejsze dla skóry i mają mniejsze ryzyko wywołania reakcji alergicznych lub podrażnień.

👎 Oleje rafinowane, choć nie zawsze, to mogą zawierać resztki chemikaliów używanych w procesie rafinacji, co może podrażniać skórę.

Ekologia

🌱 Proces zimnotłoczenia jest bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ nie wymaga użycia chemikaliów ani dużych ilości energii.

👎 Rafinacja oleju jest bardziej intensywna energetycznie i może prowadzić do emisji szkodliwych substancji.

💡 PRO TIP

Używaj nierafinowanych olejów zimnotłoczonych również w kuchni. Są idealne do sałatek i sosów. Pamiętaj jednak, aby ich nie podgrzewać! Proces termiczny niweluje dobroczynne właściwości oleju.

Należy wam się również dodatkowe zdanie wyjaśnienia. Jedynym rafinowanym olejem (a konkretnie: masłem), którego używamy jest świeże, rafinowane masło shea. Powód jest prosty: masło nierafinowane posiada bardzo specyficzny zapach, który dyskwalifikuje produkt dla większości z was. Proces rafinacji usuwa z masła ten zapach. Masło w takiej wersji jest nieco uboższe w substancje odżywcze, jednak we wszystkich produktach od Bursztynnika rekompensujemy to z nawiązką dodając do wszystkich kosmetyków niezwykle wartościowe oleje tłoczone na zimno, ekstrakty czy maceraty roślinne. Gwarantujemy również, że nasze masło shea cechuje się najwyższą czystością w jakości kosmetycznej.

40-50℃

To temperatura tłoczenia olejów na zimno, dzięki czemu zachowują one najcenniejsze właściwości.